Wydarzenia

Relacja z ekskluzywnej premiery limitowanego modelu Diavel for Bentley

2024-06-10


W sobotni wieczór 25 maja 2024 roku w motoryzacyjnym centrum eventowo-szkoleniowym Driveland odbyło się niesamowite spotkanie z marką Ducati, podczas którego po raz pierwszy w Polsce uroczyście zaprezentowany został limitowany model Diavel for Bentley. Wydarzenie było też wyjątkową okazją, aby podziwiać unikatowe wzornictwo, sztukę i najnowsze technologie w motoryzacji.

Uczestników wydarzenia witała oprawa muzyczna w wykonaniu kwartetu smyczkowego "TheTonacja" Joachima Łuczaka, a także absolutnie unikatowa ekspozycja motocykli oraz samochodów. Zobaczenie ich na żywo było jedyną w swoim rodzaju taką okazją, bowiem nigdy wcześniej nie udało się na jednym evencie zgromadzić tylu ekskluzywnych modeli Ducati i pasujących do nich modeli samochodów.
Jeden z zaledwie 630 egzemplarzy motocykla Ducati Diavel 1260 Lamborghini, efekt współpracy dwóch włoskich firm z Motor Valley, prezentowany był obok jedynego takiego na świecie Lamborghini Huracán STO, który skonfigurowany został w programie Ad Personam, pozwalającym na niemal nieograniczoną personalizację. Otrzymał między innymi przepiękny lakier Verde Gea i felgi jak w limitowanym Lamborghini Sián FKP37. Oprócz tego niesamowitego duetu Goście eventu mogli podziwiać też limitowanego do 630 sztuk Streetfightera V4 Lamborghini, a także jedną z 500 sztuk XDiavela Nera. Na tarasie budynku wyeksponowany został z kolei Bentley Continental GT Speed Edition 12, czyli limitowana do 120 egzemplarzy seria, którą Bentley uczcił zakończenie produkcji samochodów z silnikiem W12. Wyjątkowy Continental otrzymał lakier Scarab Green, który jest identyczny jak w motocyklu Ducati Diavel for Bentley, który jako gwiazda wieczoru czekał pod płachtą na odsłonięcie w kulminacyjnym momencie wieczoru.

Dla Gości przewidziana były niezapomniana, podniebna przygoda luksusowym śmigłowcem Airbus H125 o zapierających dech w piersiach osiągach. Po zakończonych lotach można było podziwiać pokaz stuntu w wykonaniu Andrzeja "Simpsona" Drzymulskiego na Hypermotardzie 698 Mono RVE, tegorocznej nowości w gamie Ducati. Podczas wydarzenia powstawał obraz Diavela for Bentley malowany przez Tomasza Kusiaka wspieranego przez Fundację cave.art. Goście mieli też okazję spróbować pysznych dań i deserów. Kucharze w formie livecookingu serwowali potrawy z menu skomponowanego specjalnie na ten wieczór.


Damian Owczarek, Dyrektor Generalny Ducati Polska, rozpoczął uroczystą premierę od powitania wszystkich Gości, a także opowiedział o motocyklu Diavel for Bentley, który jest efektem pierwszej współpracy marek Ducati i Bentley. Numerowana i limitowana edycja 500 egzemplarzy Ducati Diavel V4 inspirowana jest samochodem Bentley Batur. Projekt łączy niesamowite doświadczenie Ducati w motocyklowym świecie z wyjątkową wizją ekskluzywności, kunsztu i designu w stylu Bentleya. Następnie w blasku świateł i w akompaniamencie "Czterech pór roku – Lato cz. III Presto” Antonio Vivaldiego nastąpiło odsłonięcie motocykla, na które czekali wszyscy zgromadzeni.


Muskularne linie Diavela V4 zostały podkreślone przez bogaty w metaliczne odcienie kolor Scarab Green, który pochodzi z palety Bentley Mulliner. Wiele charakterystycznych cech modelu Bentley Batur zostało wykorzystanych w różnych elementach motocykla i są to między innymi kute felgi, które kształtem przypominają te z samochodu, a dodatkowo zaprojektowane i stworzone zostały specjalnie na potrzeby tego modelu. Kunszt projektantów z Centro Stile Ducati zachwycił wszystkich.

Diavel for Bentley, podobnie jak wszystkie kolekcjonerskie motocykle producenta z Borgo Panigale, będzie dostarczany wraz z dedykowanym pokrowcem i certyfikatem potwierdzającym autentyczność. Dodatkowo numer produkcyjny każdego egzemplarza umieszczony będzie na specjalnej tabliczce z prawej strony motocykla.Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym Gościom za obecność w tym wyjątkowym dniu i cieszymy się, że tak unikalne pojazdy zasilą prywatne kolekcje pasjonatów z Polski.


#DiavelforBentley #DareToAstonish